اشتراک گذاری

سرویس مدیریت پرینت (Managed Print Services) چیست؟

 این سرویس به مدیریت دستگاه‌ های چاپ ماننده (پرینترها و چاپگرها) می پردازد. همچنین با مدیریت در کلیه اجزای مرتبط با چاپ از جمله نرم‌افزار ها و برنامه ها و … به شما کمک میکند تا به تمامی بخش های پرینتر خود دسترسی داشته باشید. در این مقاله به بررسی مزایا و قابلیت های سرویس مدیریت پرینت می پردازیم.

سرویس مدیریت پرینت

فناوری MPS :  سرویس مدیریت پرینت (Managed Print Services)

فناوری MPS به عنوان یک راهکار جامع برای مدیریت چاپ و کپی در بعد مصارف شخصی و سازمانی طراحی شده است. این فناوری به مدیریت مواردی ماننده تجهیزات چاپ، نرم افزارهای مدیریتی، خدمات پشتیبانی و مانیتورینگ میپردازد. هدف اصلی آن، کاهش هزینه های چاپ، بهینه سازی فرآیند های کاری و حفظ محیط زیست است.

6 مزیت فناوری MPS برای مدیریت پرینت

1 . کاهش هزینه‌ ها

این فناوری با بهینه ‌سازی فرآیند های چاپ، مصرف کاغذ و جوهر کاهش پیدا میدهد و هزینه ‌های مربوط به نگهداری و تعمیر پرینتر نیز کمتر میکند.

2 . بالا رفتن امنیت دستگاه

سرویس مدیریت پرینت امکان مانیتورینگ فعالیت ‌های چاپ را برای شما فراهم می‌کند و از طریق کنترل کردن دسترسی، از اطلاعات مهم شما محافظت می‌کند.

3 . صرفه جویی در زمان

با بهبود فرآیند های چاپ، زمان از دست رفته در اجرای چاپ‌ ها کاهش می‌یابد و به شما اجازه می‌دهد تا بیشترین دسترسی را به دستگاه خود داشته باشید.

4 . امکان مدیریت سیستم در فناوری MPS

قابلیت سرویس مدیریت پرینت در سیستم ‌های MPS این امکان را فراهم می‌کند تا شما از راه دور به فعالیت‌ ها نظارت کرده و آن ها را کنترل کنید.

5 . قابلیت چاپ از راه دور

با قابلیت چاپ از راه دور، شما قادر خواهید بود از مکان ‌های مختلف و حتی دور تر از پرینتر یا چاپگر خود با هر دستگاهی دستور چاپ را انجام دهید. اگر چاپگر شما از قابلیت و ویژگی چاپ از راه دور را پشتیبانی کند، شما میتوانید از این قابلیت حتی در صورتی که در محل قرار گیری چاپگر هم نباشید استفاده کرده و دستور چاپ را ارسال نمایید.

6 . کاهش مشکلات چاپگر در پرینت سرور

خرابی ‌های چاپگر می‌توانند بسیار هزینه بر باشند. سرویس مدیریت پرینت به شما کمک میکند تا بتوانید خرابی های ممکن در قطعات سخت افزاری و مصرفی پرینتر خود را شناسایی کنید و در صورت وجود آسیب ها آن ها را عیب یابی و نهایتا رفع نمایید.

فناوری MPS با ارائه راهکارهایی برای بهینه سازی چاپ و کاهش هزینه ها به شما کمک میکند. همچنین در مدیریت بهتر عملکرد شما و استفاده شما از دستگاه در هر دو بعد شخصی و سازمانی نقش اساسی دارد. با پیاده سازی و راه اندازی این فناوری، سازمان ها میتوانند بهره وری خود را افزایش دهند. دستگاه های برند اچ پی که دارای این قابلیت هستند. از این رو این برند یکی از بهترین برند های پرینتر و چاپگر در امر فناوری MPS هست. این فناوری در امر راه اندازی بسیار تخصصی است. به همین جهت توصیه میشود در صورتی که مایل به راه اندازی این فناوری هستید ، با نمایندگی مجاز اچ پی تماس حاصل کنید یا بصورت حضوری جهت کسب اطلاعات بیشتر به این مراکز مراجعه کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید