اشتراک گذاری

نحوه برطرف کردن خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP

خطای Supply Memory Error برای کاربران پرینترهای اچ پی خیلی آشناست. اگر پرینتر شما هم HP است به احتمال زیاد با چنین خطایی بر روی صفحه نمایش این دستگاه مواجه شده اید که به سراغ این مطلب آمده اید. اما چرا پرینتر HP خطای Supply Memory Error می دهد؟ چطور می توان خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP را رفع کرد؟ در این مطلب تصمیم داریم شما را با دلایل نمایش این خطای نام آشنا در پرینتر اچ پی و نحوه برطرف کردن آن آشنا کنیم. پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP چه مفهومی دارد؟

منظور از خطای Supply Memory Error، خطای ذخیره سازی حافظه است. خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP زمانی نمایش داده می شود که اتصالات فلزی یا چیپست هایی که بر روی کارتریج پرینتر قرار دارند نتوانند با اتصالات متناظر در داخل پرینتر ارتباط برقرار کنند. از آن جایی که پرینتر در این حالت نمی تواند تونر کارتریج را شناسایی کند ارور Supply Memory  می دهد.

البته تنها دلیل نمایش این خطا عدم برقراری ارتباط اتصالات فلزی یا چیپست ها با اتصالات متناظر در داخل پرینتر نیست بلکه امکان دارد به دلیل معیوب شدن کارتریج نیز باشد. حتی ممکن است پس از پر کردن یک کارتریج خالی از یک تونر جدید نیز شاهد نمایش ارور Supply Memory  در پرینتر خود باشید. در ادامه دلایل نمایش این ارور در پرینترهای اچ پی را بیشتر بررسی خواهیم کرد.

خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP

دلایل نمایش ارور Supply Memory  در پرینترهای اچ پی چیست؟

  • عدم برقراری ارتباط بین اتصالات فلزی یا چیپست هایی که بر روی کارتریج پرینتر قرار دارند با اتصالات متناظر در داخل پرینتر
  • معیوب بودن کارتریج
  • شارژ کارتریج پرینتر با یک تونر جدید
  • باقی ماندن بخشی از کاغذهای جمع شده یا نوارهای محفاظتی بر روی کارتریج پرینتر که در حین باز کردن بسته بندی کارتریج از روی آن جدا نشده اند
  • به مشکل خوردن اتصالات فلزی که دیگر توانایی انتقال تونر به پرینتر را ندارند
  • آسیب دیدن برخی از قطعات پلاستیکی پرینتر که موجب می شود تونر در جایگاه اصلی خود قرار نگیرد
  • قدیمی بودن نرم افزار Firmware پرینتر

نحوه برطرف کردن ارور Supply Memory در پرینتر HP

 

  • با دقت نوارهای محافظتی باقی مانده بر روی کارتریج را از روی آن جدا کنید

همانطور که اشاره کردیم یکی از دلایل نمایش خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP باقی ماندن بخشی از کاغذهای جمع شده یا نوارهای حفاظتی بر روی کارتریج پرینتر است که در حین باز کردن بسته بندی کارتریج از روی آن جدا نشده اند. با این وجود هنگام نصب یک کارتریج جدید باید نوارهای محافظ نارنجی و کلیپ های پلاستیکی که در اطراف آن مشاهده می کنید را از روی کارتریج جدا کنید. درواقع دلیل قرار دادن این نوارهای محافظ نارنجی این است که کارتریج در حین حمل بار آسیب نبیند.


 

  • اتصالات فلزی را کنترل کنید

برای اینکه پرینتر شما بتواند کارتریجی که به تازگی در این دستگاه نصب کرده اید را شناسایی کند، 2 یا چند فلز کوچک درون آن قرار دارد که به اتصالات متناظر در داخل کارتریج می ‎چسبند. درواقع اتصالات فلزی موجود در پرینتر و آنهایی که روی کارتریج قرار دارند با هم یک مدار کامل می ‎سازند. درصورتی که هر یک از این اتصالات خم شده باشند نمی توانند با یکدیگر تماس پیدا کنند به همین دلیل پرینتر نمی تواند کارتریج نصب شده را شناسایی کند.

برای بررسی اتصالات فلزی باید کارتریج پرینتر را بیرون بیاورید و دنبال چیزی شبیه یک میکروچیپ یا دو مربع فلزی کوچک بگردید. سپس اتصالات متناظر داخل پرینتر را بررسی نمایید. درصورتی که هر یک از این اتصالات خم شده اند به آرامی آنها را به جلو بکشید. با این کار بعد از نصب مجدد کارتریج، پرینتر می تواند به راحتی آن را تشخیص دهد.


 

  • از سالم بودن قطعات پلاستیکی اطراف کارتریج مطمئن شوید

یکی دیگر از دلایلی که موجب عدم شناسایی کارتریج توسط پرینتر و نمایش خطای Supply Memory Error در پرینترهای HP می شود آسیب دیدن قطعات پلاستیکی اطراف کارتریج است؛ چراکه در این صورت کارتریج نمی تواند به درستی در داخل پرینتر قرار بگیرد. تنها راه حل این مشکل این است که یک کارتریج جدید خریداری کرده و آن را در پرینتر اچ پی نصب کنید.