اشتراک گذاری

معرفی بهترین پرینتر های خانگی اچ پی

پرینتر های اچ پی که یکی از شناخته شده ترین برند های موجود در بازار است، تنوع بسیار بالایی داشته و هر کدام با توجه به مشخصاتی که دارد برای کاربری به خصوصی مناسب است. برخی از این پرینتر مناسب استفاده در ادارات و سازمان ها هستند. برخی دیگر از پرینتر ها هم مناسب استفاده در انتشاراتی ها و دانشگاه ها هستند. در نهایت دسته ای از پرینتر های اچ پی وجود دارند که مناسب کاربری خانگی هستند. در این جا می خواهیم بهترین پرینترهای خانگی برند اچ پی را بررسی کنیم و ببینیم که کدام مدل ها در این برند می توانند به عنوان بهترین چاپگر های خانگی در نظر گرفته شوند. پیش از این باید ببینیم که یک پرینتر خانگی مناسب چه ویژگی ها و مشخصاتی دارد. در ادامه نیز لیستی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی را بسته به نوع نیاز و استفاده کاربران ارائه خواهیم داد.

بهترین پرینتر های خانگی اچ پی

چه پرینتری برای استفاده در خانه مناسب است؟

در زمان خرید و انتخاب بهترین پرینترهای خانگی اچ پی باید برخی از ویژگی ها را در نظر گرفت. اول این که باید بین پرینتر های رنگی و سیاه و سفید یکی را انتخاب کرد. اگر به چاپ رنگی نیاز نداشته باشید، قطعا انتخاب پرینتر های سیاه و سفید مقرون به صرفه تر است. اما از آن جایی که کاربران پرینتر های خانگی اغلب از آن برای چاپ عکس ها استفاده می کنند، انتخاب یک پرینتر خانگی رنگی گزینه ایده آل تری است. دسته دیگر پرینتر ها به دو دسته لیزری و جوهر افشان تقسیم بندی می شوند.

معمولا پرینتر های جوهر افشان بیشترین کاربرد را در بین بهترین چاپگر های خانگی دارند. البته در صورت نیاز به مصرف مداوم این گزینه بهتری است. اما اگر از پرینتر خانگی مدت زمان زیادی استفاده نمی شود، پرینتر های لیزری می توانند گزینه بهتری برای خرید و کاربری خانگی باشند. از طرفی تک کاره بودن یا چند کاره بودن پرینتر مد نظر است. اگر کارایی های دیگری غیر از پرینت از جمله اسکن و فکس هم نیاز است، برای کاربری خانگی بهترین گزینه یک دستگاه چندکاره است.

در این مقاله با ما همراه شوید: راهنمای خرید پرینتر چندکاره

در هنگام خرید بهترین پرینترهای خانگی چه مواردی را باید در نظر داشت؟

قطعا خرید پرینتر های خانگی هم مانند خرید سایر وسایل و لوازم خانگی باید بر اساس یک سری نکات و اصول انجام شود. در هنگام خرید و انتخاب بهترین پرینترهای خانگی باید به موارد زیر توجه کرد:

  • پرینتر رنگی است یا سیاه و سفید،
  • پرینتر لیزری است یا جوهر افشان
  • میزان دوام پرینتر مورد نظر چقدر است؟ از آن جایی که پرینتر های خانگی دوام کم تری دارند نمی توانند فشار بالایی را تحمل کنند. از این رو باید به دنبال یک پرینتر خانگی با دوام بیشتر بود
  • هزینه مواد مصرفی پرینتر مورد نظر چقدر است؟ در زمان خرید و انتخاب پرینتر باید به هزینه های مصرفی پرینتر، هزینه کارتریج و تعویض آن و … توجه کرد
  • کیفیت پرینتر خانگی مورد نظر چقدر است و با چه سرعت و کیفیتی پرینت می گیرد. وضوح چاپ چقدر است و قدرت و کارایی آن در چه حدی است
  • پرینتر تک کاره است یا چندکاره
  • ویژگی ها و امکانات جانبی پرینتر مانند اسلات، بلوتوث، اتصال به شبکه و … آن در چه سطحی است

پیشنهاد اچ پی سرویس: تفاوت پرینتر جوهرافشان و لیزری

مشخصات فنی بهترین پرینترهای خانگی HP

1. بهترین پرینتر خانگی اچ پی مدل M130nw

این مدل از جمله پرینتر های چند کاره و لیزری برند اچ پی است که به جرات می توان آن را به عنوان پرفروش ترین و بهترین پرینترهای خانگی اچ پی در نظر گرفت. این مدل علاوه بر پرینتر یک اسکنر و دستگاه کپی خانگی هم هست. این پرینتر خانگی دارای یک صفحه نمایش دو خطی است که وجود این نمایشگر کار با دستگاه را به مراتب برای کاربران راحت تر خواهد کرد.

این مدل نقطه ضعف هایی دارد. برای مثال این پرینتر خانگی کاربردی قابلیت چاپ دورو ندارد. چاپ این پرینتر تک رنگ است و قابلیت اتصال به شبکه وای فای را دارد. سرعت چاپ این دستگاه هم حداکثر 22 برگه در دقیقه است. ظرفیت سینی این مدل تا 150 برگه است. کارایی ها و عملکرد کلی این دستگاه آن را به یکی از بهترین چاپگر های خانگی اچ پی برای خرید تبدیل کرده است.

راهنمای خرید پرینترهای خانگی

2. پرینتر لیزری اچ پی مدل Laser Jet Pro M12a

این پرینتر هم از تکنولوژی چاپ لیزری بهره می برد و یک پرینتر تک رنگ و سیاه و سفید است. سرعت و کیفیت کار این دستگاه بسیار خوب و قابل قبول است و ویژگی های که دارد، آن را به یکی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی موجود در بازار تبدیل کرده است. ظرفیت سینی این پرینتر تا 150 برگ است و کاربری خانگی یا فضاهای محدود آن به دلیل اندازه جمع و جوری که دارد، عالی است. این مدل هم قابلیت چاپ دو رو ندارد. این پرینتر می تواند ماهانه تا حدود 5000 صفحه را پرینت بگیرد. این مدل دارای پورت اتصالی به کامپیوتر هم هست.

3. پرینتر اچ پی مدل Laser Jet Pro MFP M26mw

این پرینتر یکی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی است که عملکردی چند کاره دارد. با استفاده از تکنولوژی چاپ لیزری کار می کند و چاپ آن به صورت تک رنگ و سیاه و سفید است. این پرینتر چندکاره می تواند به عنوان اسکنر و دستگاه کپی هم عمل کند. سرعت چاپ این پرینتر 18 برگ در دقیقه است. قابلیت اتصال به شبکه وای فای، امکان شبکه شدن و پرینت مستقیم فایل ها از گوشی، ظرفیت سینی 150 برگ از دیگر مشخصات این دستگاه است.

یکی دیگر از ویژگی های برجسته این مدل، قابلیت خاموشی خودکار دستگاه در صورت عدم استفاده از آن است. این امر موجب صرفه جویی در مصرف برق دستگاه هم می شود. این پرینتر به یک صفحه نمایش مجهز است که می توان از آن برای کنترل و استفاده بهتر از دستگاه استفاده کرد. این نمایشگر استفاده از پرینتر را راحت تر می کند. تمام ویژگی هایی که این پرینتر دارد، آن را به یکی از بهترین چاپگر های خانگی اچ پی تبدیل کرده است.

این مقاله را از دست ندهید: راهنمای خرید پرینتر چاپ عکس اچ پی

4. پرینتر اچ پی مدل Laser Jet P1102

مزیت قابل توجه این پرینتر که آن را به یکی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی تبدیل کرده است. این پرینتر تک رنگ است و قابلیت چاپ به صورت سیاه و سفید را دارد. تکنولوژی چاپ این دستگاه از نوع لیزری است و نوع کاربری آن تک کاره است. کم حجم بودن این دستگاه از ویژگی های قابل توجه این مدل است که موجب شده به یکی از مدل های ایده آل برای کاربری خانگی تبدیل شود. این پرینتر هم قابلیت چاپ دو رو ندارد و توان کار ماهانه آن حداکثر تا 5000 صفحه است. ظرفیت سینی این پرینتر تا 150 برگه است.

پرینتر اچ پی مدل Laser Jet Pro M15a یکی از بهترین پرینترهای خانگی

این مدل هم می تواند برای استفاده در خانه در لیست بهترین پرینتر های خانگی اچ پی قرار داده شود. نوع کاربری این دستگاه به صورت تک کاره است و تکنولوژی چاپ آن هم به صورت لیزری است. اما این پرینتر هم امکان چاپ دو رو ندارد و نمی توان با قابلیت اتصال به وای فای این پرینتر را شبکه کرد. ظرفیت سینی این مدل هم تا 150 برگه است و سرعت چاپ آن 19 برگه در دقیقه است. برای کاربری معمولی خانگی می توان پرینتر اچ پی مدل M15a را به عنوان یکی از بهترین چاپگر های خانگی اچ پی در نظر گرفت.

بهترین پرینتر های خانگی برای چاپ عکس

اگر هدف از خرید یک پرینتر خانگی، استفاده از آن برای چاپ عکس باشد، پرینتر های جوهر افشان اچ پی و پرینتر های لیزری رنگی می توانند گزینه های انتخابی باشند. پرینتر های رنگی خانگی باید اندازه ای کوچک داشته باشند و کیفیت و وضوح چاپ آن ها هم مناسب باشد. پرینتر اچ پی مدل Envy 4520 که یک پرینتر جوهر افشان است یکی از این گزینه ها است که کیفیت گرافیکی و چاپ بالایی دارد.

چه پرینتری را برای خرید و استفاده خانگی انتخاب کنیم؟

تا این جا برخی از بهترین پرینترهای خانگی اچ پی را معرفی کردیم، اما در نهایت این راهنمای جامع می تواند به شما برای خرید بهترین پرینتر کمک کند. اول از همه در نظر بگیرید که به چاپ رنگی نیاز دارید یا خیر؟ در مرحله بعدی باید میزان مصرف و نوع کاربرد پرینتر را در نظر بگیرید و بر این اساس بهترین ظرفیت دستگاه، کیفیت چاپ و سرعت پرینت را مد نظر بگیرید. پرینتر های مختلف هر کدام می توانند برای یک نوع به خصوص کاربرد مناسب باشد. بنابراین قطعا یک مدل پیشنهادی به عنوان بهترین چاپگر های خانگی اچ پی را نمی توان به عنوان بهترین و مناسب ترین مدل برای همه اشخاص در نظر گرفت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید