اشتراک گذاری

دلیل قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی چیست؟

اگر با مشکل قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی مواجه شده اید و به دنبال منشا اصلی این مشکل می گردید، لازم است بدانید که بروز این مشکل دلایل متعددی دارد از بهم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه کپی گرفته تا کثیف شدن دستگاه کپی اچ پی، بهم ریختن تنظیمات وضوح تصویر، پخش شدن اتفاقی جوهر روی برگه و … . ادامه این مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با دلایل بهم ریختن رنگ در دستگاه کپی آشنا شوید و دلیل اصلی که موجب بروز چنین مشکلی در دستگاه کپی شما شده است را پیدا کرده و آن را رفع کنید.

قاطی شدن رنگ در دستگاه کپی اچ پی

بررسی علل قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی HP

  • تنظیمات اشتباه یا بهم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه کپی

می توان گفت مهم ترین عاملی که همیشه در قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی دست دارد، تنظیم اشتباه و یا بهم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه کپی است؛ از این رو پیشنهاد همیشگی کارشناسان و کاربران حرفه ای دستگاه کپی این است که قبل از کار با دستگاه کپی و کپی گرفتن اسناد، بر حسب نوع کپی که می ‌‌خواهید بگیرید، تنظیمات رنگ دستگاه کپی خود را با دقت بالایی بررسی کنید. برخی از کاربران نمی دانند که چطور باید تنظیمات رنگ دستگاه کپی را به درستی انجام دهند، اگر شما هم جزء این دسته از کاربران هستید، بهترین راه این است که بعد از وارد شدن به بخش تنطیمات دستگاه کپی، تنظیم رنگ ‌‌های دستگاه را به حالت پیش فرض آن برگردانید. با برگرداندن تنظیمات رنگ دستگاه کپی به حالت پیش فرض، مشکل بهم ریختگی رنگ ها در دستگاه کپی برطرف خواهد شد.

این مقاله را از دست ندهید: نحوه تخلیه سطل آشغال کارتریج چگونه است؟

  • سرویس نکردن دستگاه کپی

یکی دیگر از مهم ترین عواملی که در قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی دست دارد، کثیف شدن دستگاه کپی به دلیل نفوذ گرد و غبار به داخل این دستگاه و سرویس نکردن آن است. درواقع یکی از مهم ترین نکاتی که رعایت آن موجب حفظ کیفیت دستگاه کپی می شود، تمیز نگه داشتن دستگاه کپی است؛ چراکه اکثر اوقات وجود گرد و غبار بر روی قطعات دستگاه کپی به ویژه درام و بلید آن موجب بهم ریختن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی می شود. به همین دلیل همیشه توصیه می شود به سرویس دوره ای دستگاه کپی اهمیت بدهید. می توانید برای سرویس دستگاه کپی HP با نمایندگی تعمیرات دستگاه کپی اچ پی تماس بگیرید تا تکنسین های این مرکز به آدرس مورد نظر شما اعزام شده و دستگاه کپی شما را در محل سرویس  کنند.

خدمات تخصصی نمایندگی اچ پی: تعمیر درام دستگاه کپی

  • بهم ریختن تنظیمات رزولوشن دستگاه کپی

علاوه بر بهم ریختن تنظیمات رنگ دستگاه کپی و سرویس نکردن این دستگاه که هر دو موجب قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی می شوند، بهم ریختن تنظیمات رزولوشن دستگاه کپی، عامل دیگری است که در بهم ریختن رنگ ها در دستگاه فتوکپی بی تاثیر نیست؛ اما سوال مهمی که در این زمینه به وجود می آید این است که از کجا باید بفهمیم تنظیمات وضوح چاپ دستگاه کپی یا همان تنظیمات رزولوشن بهم ریخته است؟ اگر تمام سطح یک صفحه کپی شده بهم ریخته باشد، در این صورت می توان فهمید که تنظیمات وضوح چاپ بهم ریخته است. اگر دستگاه کپی شما نیز دچار چنین مشکلی شده است برای تنظیم وضوح چاپ آن می توانید وارد بخش کنترل پنل دستگاه کپی شوید، سپس به بخش افزایش و تنظیم کیفیت کپی بروید و بعد وضوح چاپ دستگاه را تنظیم کنید.

پیشنهاد سایت: تونر دستگاه کپی چیست؟

  • پخش شدن اتفاقی جوهر روی برگه

یکی از عواملی که موجب قاطی شدن رنگ ها در دستگاه کپی اچ پی می شود پخش شدن اتفاقی جوهر روی برگه است؛ چراکه دستگاه های کپی جوهرافشان به ‌وسیله رنگدانه ‌ها و جوهر های رنگی که هر دو بر پایه آب کار می کنند، پروسه چاپ را انجام می دهند. اما اکثر اوقات استفاده از کاغذهای مرطوب در دستگاه کپی باعث می شود ذرات جوهر بر روی برگه پخش شوند. البته بهتر است برای پیشگیری از پخش شدن اتفاقی جوهر روی برگه از جوهرهای با کیفیت استفاده کنید تا در اثر عوامل خارجی جوهر روی کاغذ پخش نشود. علاوه بر این می‌توانید برای جلوگیری از پخش شدن جوهر روی کاغذ از تثبیت کننده ‌های جوهر استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید