اشتراک گذاری

نحوه تخلیه سطل آشغال کارتریج چگونه است؟

آیا با خطوط افقی در پرینت مواجه شده‌اید؟ یا اینکه برگه هنگام پرینت گرفتن سیاه شده است؟ مهم‌ترین دلیلی که موجب بروز این مشکلات می‌شود، پر شدن سطل آشغال کارتریج است. البته با سرویس دوره‌ای پرینتر که شامل تمیز کردن تمامی قطعات این دستگاه می‌باشد کاربر با چنین مشکلاتی دست به یقه نخواهد شد. بنابراین اگر سطل آشغال کارتریج دستگاه شما پر شده باشد به این معنی است که شما به طور مرتب از خدمات سرویس دوره‌ای برای دستگاه پرینتر یا کپی خود استفاده نمی‌کنید. اما حالا چاره کار چیست؟ برای خلاص شدن از شر خطوط افقی مزاحم بر روی برگه یا رفع سیاهی برگه پرینتر باید سطل آشغال کارتریج را تخلیه کنید اما چگونه؟ در ادامه این مطلب تخلیه سطل آشغال کارتریج را به شما آموزش خواهیم داد.

نحوه تخلیه سطل آشغال کارتریج چگونه است؟

سطل آشغال کارتریج چیست؟

اول از همه باید بدانید که منظور از سطل آشغال کارتریج چیست؟ همانطور که می‌دانید با شارژ کارتریج در دستگاه های کپی و پرینتر جوهر مورد نیاز برای پروسه چاپ تأمین می شود. کارتریج دارای دو مخزن است که یکی مخزن اصلی این قطعه است که درون آن تونر مورد نیاز برای چاپ ریخته می‌شود و دیگری مخزن ضایعات تونر است که درون آن تونرهای اضافی قرار داده می‌شوند. هم زمان با این که درون مخزن اصلی آن قرار دارد به اتمام می‌رسد، مخزن ضایعات تونر نیز پر می شود.

چرا باید سطل آشغال کارتریج را خالی کنیم؟

همانطور که اشاره کردیم یکی از عواملی که نشان می‌دهد وقت تخلیه سطل آشغال کارتریج رسیده است، ایجاد خطوط افقی پر رنگ بر روی برگه و سیاه شدن برگه در پرینت است. اگر شما هم با چنین نشانه‌هایی مواجه شدید باید مخزن ضایعات تونر کارتریج را خالی کنید. در ادامه نحوه خالی کردن سطل آشغال کارتریج را به شما آموزش خواهیم داد.

آموزش تخلیه سطل آشغال کارتریج

  • اولین کاری که باید برای تخلیه سطل آشغال کارتریج انجام دهید این است که دستگاه کپی یا پرینتر خود را خاموش کرده و از برق بکشید.
  • حالا درپوش جلویی دستگاه را باز کنید.
  • بعد از باز کردن درپوش جلویی دستگاه دو دکمه سبز رنگ را مشاهده می‌کنید که لازم است برای باز شدن قفل جعبه آن‌ها را فشار دهید.
  • حالا به راحتی جعبه را از دستگاه خارج کنید.
  • دربی بر روی جعبه وجود دارد که باید آن را باز کنید و محتویات داخلش را درون سطل آشغال خالی کنید.

توجه داشته باشید که بعد از پر شدن مخزن ضایعات تونر کارتریج، زبانه کوچکی که بر روی آن وجود دارد بیرون می‌زند. از آن جایی که برخی از کاربران از تکنیک پایین آوردن زبانه مخزن ضایعات تونر آگاهی ندارند فکر می‌کنند که این مخزن دیگر قابل استفاده نیست و باید آن را تعویض کرد. در صورتی که با پایین نگه داشتن زبانه و چرخاندن چرخ دنده‌ای که در پایین آن قرار دارد می‌توان زبانه مخزن ضایعات تونر را دوباره در سر جای خود قرار داد.

آموزش تخلیه سطل آشغال کارتریج

سرویس دستگاه پرینتر و کپی اچ پی را به ما بسپارید

سرویس دستگاه پرینتر یا کپی طول عمر قطعات این دستگاه‌ها را افزایش داده و از خراب شدن آن‌ها جلوگیری می‌کند. بنابراین بهتر است که هر چند وقت یک بار از خدمات سرویس دستگاه‌های اداری خود استفاده کنید. جهت سرویس دستگاه کپی یا پرینتر اچ پی می‌توانید با نمایندگی رسمی اچ پی تماس بگیرید. پس از تماس شما تعمیرکاران این مرکز در محل مورد نظر حاضر شده و با سرعت و کیفیت بالایی به سرویس دستگاه مورد نظر شما می‌پردازند.

نمایندگی مجاز اچ پی ؛ مرکز فروش و تعمیر تمامی محصولات اچ پی

نمایندگی مجاز اچ پی خدمات فروش، عیب‌یابی، سرویس و تعمیرات تخصصی انواع دستگاه‌ها و محصولات اچ پی را به کاربران ارائه می‌دهد. با این وجود می‌توانید با یک تیر دو نشان بزنید! هم دستگاه مورد نظر خود را از این مرکز معتبر خریداری کنید و هم اینکه از خدمات پس از فروش محصولات اچ پی توسط نمایندگی اچ پی نهایت استفاده را ببرید. در ضمن جهت عیب‌یابی و تعمیرات دستگاه‌های اداری اچ پی که جابجایی آن‌ها کار بسیار دشواری است می‌توانید از خدمات تعمیر دستگاه کپی اچ پی یا تعمیر پرینتر اچ در محل استفاده کنید. اینگونه هم در زمان خود صرفه‌جویی کرده‌اید و هم در پول خود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید