اشتراک گذاری
  • خانه
  • مقالات
  • راهنمای خرید هارد اکسترنال و چگونه یک هارد اکسترنال خوب بخریم؟

راهنمای خرید هارد اکسترنال و چگونه یک هارد اکسترنال خوب بخریم؟

هر کسی که خوره تکنولوژی باشد می‌داند که در حال حاضر خرید یک هارد اکسترنال از نان شب هم واجب‌تر است و هر کاربری باید یک هارد اکسترنال داشته باشد تا بتواند اطلاعات ارزشمند خود را در سلامت کامل نگه دارد. اما هارد اکسترنال دقیقاً چه نوعی هاردی است؟ چطور می‌توان یک هارد اکسترنال خوب خرید؟ هنگام خرید هارد اکسترنال به چه نکاتی باید توجه کرد؟ در ادامه راهنمای خرید هارد اکسترنال به تمامی این سوالات پاسخ خواهیم داد پس ادامه این مطلب را از دست ندهید.

راهنمای خرید هارد اکسترنال

اول از همه باید بدانید هارد اکسترنال چیست و چرا بهتر است هارد اکسترنال بخریم؟

نمی‌خواهیم تعریف هارد اکسترنال را خیلی سخت و پیچیده کنیم بنابراین در همین حد بدانید که هارد اکسترنال همان هاردی است که داخل لپ تاپ یا کامپیوتر قرار دارد با این تفاوت که به صورت خارجی طراحی شده و از خارج به کمک پورت USB به لپ تاپ متصل می‌شود. در واقع پورت‌های هارد اینترنال جوری طراحی شده‌اند که به مادربرد لپ تاپ یا کامپیوتر متصل می‌شوند. در حالی که پورت هارد اکسترنال به صورت USB طراحی شده است تا بتوان این دستگاه به راحتی از خارج لپ تاپ به آن وصل کرد. حالا که با هارد اکسترنال آشنا شدید تصمیم داریم در این بخش از راهنمای خرید هارد اکسترنال شما را قانع کنیم که بهتر است یک هارد اکسترنال بخرید.

هیچ وقت نمی‌توان به هارد اینترنال که به آن هارد مکانیکی هم گفته می‌شود برای نگهداری اطلاعات اطمینان کرد چرا که به ضربه حساس است و عمر محدودی هم دارد. بنابراین هر لحظه ممکن است دچار آسیب‌دیدگی شود و اطلاعات ارزشمند شما را به خطر بیاندازد. از طرفی احتمال اینکه لپ تاپ یا موبایل شما به سرقت رود و خدایی نکرده از اطلاعات شخصی شما سوء استفاده شود هم وجود دارد. پس بهتر است به جای نگهداری اطلاعات داخل هارد اینترنال، یک هارد اکسترنال بخرید و اطلاعات لپ تاپ، کامپیوتر، موبایل و هر دیوایس دیگری که دارید را درون آن بریزید و نگهداری کنید. فراموش نکنید که با خرید هارد اکسترنال می‌توانید اطلاعات زیادی را به سادگی و بدون جابجایی خود لپ تاپ هر جایی که می‌خواهید ببرید.

راهنمای خرید هارد اکسترنال ؛ نکات حائز اهمیت هنگام خرید هارد اکسترنال

چگونه یک هارد اکسترنال خوب بخریم

نمایندگی فروش و تعمیرات هارد اچ پی

اگر تمایل دارید یک هارد اکسترنال خریداری کنید یا اینکه هارد خود را برای عیب‌یابی و تعمیرات تخصصی به یک مرکز معتبر بسپارید پیشنهاد ما به شما این است که سری به نمایندگی فروش و تعمیرات هارد اچ پی بزنید. این مرکز از کارشناسانی برخوردار است که خدمات فروش انواع مدل‌های هارد اچ پی را به بهترین شکل ممکن به کاربران ارائه می‌دهند. علاوه‌بر این دارای تعمیرکاران متخصصی هم است که خدمات عیب‌یابی و تعمیرات انواع هارد اچ پی چه اینترنال و چه اکسترنال را به کاربران ارائه می‌دهند. با این وجود می‌توانید با خیال راحت از خدمات فروش و پس از فروش نمایندگی رسمی اچ پی استفاده کنید.