اشتراک گذاری

تعمیر پرینتر اچ پی 3030

تعمیر پرینتر اچ پی 3030 در نمایندگی hp مرکز سخت افزار ایران انجام می شود و در ادامه این مقاله با جزئیات آن آشنا می شوید. این دستگاه جزو پرینترهای پر طرفدار اچ پی است و افراد زیادی از آن استفاده می کنند. یک AIO حرفه ای که به جز چاپ محتوا، قابلیت کپی و اسکن هم دارد. همکاران ما برای تعمیر چاپگر اچ پی 3030، اول  دستگاه را عیب یابی می کنند تا بدانند ایراد دقیقا مربوط به کدام بخش است.

سپس بر حسب نوع و شدت آسیب دیدگی، اقدامات لازم را برای تعمیر پرینتر اچ پی 3030 انجام می دهند. این اقدامات ممکن است شامل ترمیم یا تعویض قطعات و یا شارژ کارتریج باشد که در ادامه هریک از آنها را بیشتر توضیح می دهیم. در صورت نیاز به دریافت خدمات تعمیراتی این مدل، می توانید از تیم تعمیر پرینتر در نمایندگی اچ پی مرکز سخت افزار ایران کمک بگیرید.

تعمیر پرینتر اچ پی 3030

هزینه تعمیر پرینتر اچ پی 3030

شما نمی توانید پاسخ مشخصی برای هزینه تعمیرات پرینتر hp 3030 یا هر مدل دیگری پیدا کنید؛ مگر این که تا عیب یابی کامل دستگاه صبر کنید! قیمت تعمیرات این دستگاه بستگی به این دارد که کدام قطعات آسیب دیده باشند. باید دید که اجزای آسیب دیده قابل ترمیم هستند یا باید تعویض شوند. مسلما ترمیم قطعات بسیار کم هزینه تر از تعویض آنهاست چون قیمت قطعات اورجینال بالاست. البته گاهی مشکل پرینتر با یک سری اقدامات ساده و ابتدایی برطرف می شود و اصلا نیازی به ترمیم یا جایگزین کردن قطعات نیست. در این شرایط هزینه تعمیر پرینتر اچ پی 3030 بسیار پایین است.

خدمات تخصصی تعمیر پرینتر hp 3030

اقداماتی مثل تعمیر و تعویض فیوزینگ، تعویض درام و تمیز کردن درام پرینتر اچ پی، شارژ کارتریج پرینتر، تعمیر کاغذکش و بخش های مختلف آن، تعمیر و تعویض مین برد، تعمیرات برد پاور، تعمیر اپتیک، ترمیم سنسورها، تعویض خازن های آسیب دیده، شارژ تونر، تعویض دولوپر، تعمیر و تعویض دکمه ها، تعویض کابل ها و اتصالات فرسوده و آسیب دیده و رفع مشکلات عملکردی دستگاه، مهم ترین خدمات تعمیر پرینتر اچ پی 3030 هستند. ضمانت نامه معتبر مرکز سخت افزار ایران به شما این اطمینان را می دهد که کیفیت خدمات بالا بوده و قطعات مورد استفاده هم اورجینال هستند.

تعمیر کاغذکش پرینتر اچ پی  مدل 3030

کاغذکش دستگاه کپی و اجزای آن مسئول حرکت برگه در پرینتر هستند. خرابی این قطعه، مشکلاتی را در روند ورود و خروج کاغذ ایجاد می کند. گیر کردن کاغذ در خروجی، گیر کردن کاغذ در فیدر مرحله ۱ ADF، گیر کردن برگه در پیکاپ رولر، ایجاد صدای ناهنجار موقع کشیدن کاغذ، چروک و کرکره ای شدن برگه در ADF، سرعت کم حرکت برگه در فیدر کاغذ کش و باز شدن درب ADF ، بخشی از این مشکلات هستند. برای برطرف کردن این ایرادات نیاز به تعمیر کاغذکش پرینتر اچ پی 3030 است. خوشبختانه در بیشتر موارد می توان این قطعه را ترمیم کرد. اما اگر امکان تعمیر کاغذکش وجود نداشته باشد، تیم تعمیرات پرینتر اچ پی 3030، این بخش را با نمونه جدید و البته اورجینال جایگزین می کنند.

تعمیر مین برد پرینتر اچ پی LaserJet 3030  

گاهی باید برای تعمیر پرینتر اچ پی 3030، مین برد این دستگاه را ترمیم یا تعویض کرد. میبن برد، وظیفه هدایت سایر قطعات  پرینتر و به نوعی کنترل آنها را بر عهده دارد. نوسانات برق و ورود ولتاژ غیر مجاز به پرینتر، مستقیما روی مین برد تاثیر گذاشته و گاهی باعث سوختن این قطعه می شوند. برای تعمیر مین برد پرینتر اچ پی LaserJet 3030  اول اجزای این قطعه شامل خازن ها، ترانزیستور و … بررسی و تعویض می شوند. اگر خوش شانس باشید، با تعویض این بخش ها مین برد تعمیر شده و نیازی به تعویض این قطعه نیست. اما اگر برد اصلی سوخته باشد، عملا راهی جز تعویض آن وجود ندارد.

تعمیر مین برد پرینتر اچ پی

شارژ کارتریج پرینتر 3030 اچ پی

شارژ کارتریج پرینتر هم ممکن است یکی از مراحل تعمیر پرینتر اچ پی 3030 باشد. همه چاپگرها و دستگاه های کپی (چه لیزری و چه جوهر افشان) با مواد مصرفی کار میکنند که در محفظه ای تحت عنوان کارتریج نگهداری می شوند. بسته به این که چقدر از پرینتر استفاده کنید، تونر یا جوهر آن پس از مدتی تمام شده و نیاز به تزریق یا شارژ مجدد خواهد بود. با شارژ کارتریج پرینتر اچ پی 3030 و هر مدل دیگری این شرایط، مشکلات چاپ و کیفیت پایین چاپ و برخی مشکلات دیگر برطرف می شوند. اگر قبلا تجربه انجام این کار را نداشته اید، می توانید برای اطمینان از شارژ درست کارتریج، از تکنسین های تعمیر چاپگر اچ پی 3030 کمک بگیرید.

تعمیرات پرینتر اچ پی 3030 در محل

با تعمیر پرینتر اچ پی 3030 در محل، دیگر لازم نیست که برای ترمیم این دستگاه، آن را جابجا کنید. با توجه به این که این مدل چند کاره است، وزن نسبتا بالایی دارد و جابجا کردن آن کار چندان ساده ای نیست. از طرفی احتمال ضربه خوردن و آسیب دیدگی بیشتر پرینتر در حین انتقال به تعمیرگاه هم وجود دارد. بنابراین بهتر است که دستگاه را در محل کار یا منزل خود تعمیر کنید تا چنین مشکلاتی به حداقل برسند. تیم تعمیرات در محل پرینتر اچ پی 3030، مجموعه ای کامل از ابزار و قطعات مورد نیاز را به همراه دارند و با استفاده از آنها  تمامی مشکلات عملکردی این دستگاه را برطرف می کنند.

مشخصات پرینتر اچ پی 3030

اچ پی 3030 یک پرینتر لیزری است که عملیات کپی، چاپ و اسکن را انجام می دهد. HP LaserJet 3030  از سرویس HP ePrint  پشتیبانی می کند تا هیچ گونه محدودیت مکانی برای کار کردن با آن نداشته باشید. پرینتر اچ پی 3030، سرعت بالایی دارد و بر بسیار کمی مصرف می کند. قابلیت روشن و خاموش شدن اتوماتیک در این پرینتر، شما را شگفت زده می کند. اما در کنار همه این ویژگی ها، کیفیت چاپ چاپگر اچ پی 3030 بسیار بالاست و کیفیت بسیار خوبی را نیز ارائه می دهد. اگر نیاز به خدمات تعمیر پرینتر اچ پی 3030 داشتید، تکنسین های تعمیر چاپگر در نمایندگی hp مرکز سخت افزار ایران در خدمت شما هستند.