اشتراک گذاری

آموزش بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی

بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی با چند مرحله قابل انجام است. در این مطلب قصد داریم این موضوع را مورد بررسی قرار دهیم. معمولاً بسیاری از کاربران برای حفظ امنیت اطلاعات لپ تاپ اچ پی، از پسورد استفاده می کنند. تا زمانی که پسورد مورد نظر وارد نشود ویندوز اجرا نمی شود. گاه ممکن است کاربر به هر دلیلی رمز ویندوز لپ تاپ خود را فراموش کند. در این صورت برای استفاده از لپ تاپ و دسترسی به اطلاعات آن چه باید بکند؟

معمولاً فراموش کردن رمز عبور به دلیل تغییر دادن ‌های مکرر، دشواری آن و مواردی از این قبیل اتفاق می افتد. در هر صورت باید بدانید که خوشبختانه روش ها و گزینه های متعددی وجود دارد که شما می توانید از طریق آنها رمز عبور خود را بازیابی کنید. این امر نیاز به تجهیزات و نرم افزارهای خاصی نداشته و از طریق خود ویندوز امکان پذیر است. با ما در مرکز تخصصی تعمیرات لپ تاپ همراه باشید تا شما را با نحوه انجام این کار آشنا کنیم.

بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی

بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی از طریق safe mode

از طریق وارد شدن به محیط Safe Mode لپ تاپ اچ پی می توانید اقدام به بازیابی رمز عبور کنید. این روش در ویندوزهای 8 و 10 تست شده و موفق عمل کرده است. برای بازیابی از این طریق، مراحل زیر را دنبال کنید.

مرحله 1:

سیستم را از طریق همان صفحه بالا آمده ری استارت کنید. در زمان بوت سیستم، روی آیکن پاور کلیک کنید، کلید shift را پایین نگه داشته و روی ری ستارت کلیک کنید. در این شرایط لپ تاپ پس از اینکه چند بار ری استارت شود به محیط safe mode می رود.

مرحله 2:

در حالی که ویندوز در این محیط اجرا می شود، مجدداً سیستم را ری استارت کنید تا صفحه ای ظاهر شود که از شما می خواهد یک گزینه را انتخاب کنید. حال روی گزینه Troubleshoot کلیک کرده و سپس گزینه advanced option و بعد startup setting را انتخاب کنید. برای بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی مجدداً سیستم را ری استارت کرده تا در حالت سیف مود اجرا شود. این کار با فشار دادن کلید F4 میسر می شود.

مرحله 3:

پس از بالا آمدن ویندوز در این محیط حالا می توانید وارد کنترل پنل شده و پسورد خود را در آنجا تغییر دهید. با ری استارت کردن لپ تاپ، اجازه دهید سیستم به صورت عادی بالا بیاید.

بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی با دیسک reset password

یکی از روش هایی که برای ریکاوری رمز عبور ویندوز می توانید مورد استفاده قرار دهید، استفاده از دیسک reset password است. این روش در تمامی نسخه های ویندوز قابل کاربرد است. برای این کار شما نیاز دارید یک دیسک ریست کردن پسورد که قبلاً آن را ساخته اید پیدا کنید. پس از آن با پیگیری مراحل زیر می توانید پسور را بازیابی کنید.

مرحله 1:

ابتدا رمز عبور خود را وارد سیستم کنید در صورتی که اشتباه باشد، خطای username or password is incorrect  نمایش داده می شود. در این حالت روی گزینه ok کلیک کنید.

مرحله 2:

دیسک ریستی که را قبلا ساخته اید در درون درایو بگذارید (می توانید سی دی یا فلش باشد) و روی reset password کلیک کنید. با این کار پنجره ویزارد باز شده و شما باید روی گزینهnext  کلیک نمایید.

مرحله 3:

کلید مکان رمز عبور را انتخاب کنید. در منوی باز شده لیستی از فایل ها روی هارد دیسک را دریافت خواهید کرد. در این مرحله از بازیابی رمز ویندوز لپ تاپ اچ پی محل ذخیره کلیدتان را انتخاب وروی گزینه next کلیک کنید.

مرحله 4:

در کادری که باز می شود رمز جدید را نوشته و در در کادر بعدی تکرار کنید. با زدن next  به مرحله بعد بروید.

مرحله 5:

در این صفحه روی گزینهfinish  کلیک کنید تا پنجره مدیریت رمز بسته شود. پس از بالا آمدن سیستم می توانید با رمز جدید وارد آن شوید.

نمایندگی مجاز اچ پی

نمایندگی مجاز اچ پی با راه اندازی شعب متعدد آماده ارائه خدمات خود در سطح تهران، کرج و سایر شهرستان های کشور است. کاربران هر یک از محصولات اچ پی می توانند برای دریافت خدمات مورد نظر خود از طریق روش های ذکر شده در این وب سایت اقدام کنند. شایان ذکر است محدوده فعالیت این مرکز در سه حوزه فروش، پس از فروش و تعمیر دستگاه های اچ پی است. نمایندگی اچ پی ضمن احترام به حقوق مشتریان خود، تمامی خدمات را چه در بخش فروش و چه در بخش تعمیرات گارانتی می نماید.