نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی

منظور از نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی همان نصب و تعویض این سیستم عامل کاربردی است. تعویض ویندوز به دستگاه کمک می کند تا جان تازه ای بیابد و نفس تازه ای بکشد. این کار در عین حالی که خیلی سخت نیست و با قرار دادن CD یا DVD ویندوز در درایور دستگاه شروع و انجام می شود، فوت و فن ها و نکات ریزی دارد که باید به آنها توجه کنیم.

به همین دلیل مقاله آموزش نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی را برای شما فراهم کرده ایم تا بتوانید این عملیات را با موفقیت انجام دهید. توجه داشته باشید که قبل از هر اقدامی برای تعمیر لپ تاپ hp، اطلاعات و فایل‌های ضروری موجود در درایو C را حتما به یک درایو دیگر منتقل کنید یا حتی از آن روی یک حافظه جانبی دیگر پشتیبان بگیرید.

نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی

چرا نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی مهم است؟

وقتی ویندوزی جدید از سوی شرکت مایکروسافت ارائه می شود، به معنای ارائه سرویس های بیشتر و محیط کاربری بهتر است تا بتواند با انواع ویروس ها نیز مقابله کند. پس هرگز این موضوع را دست کم نگیرید. به علاوه روز به روز اپ ها و برنامه های کاربردی بسیاری ارائه می شوند که فقط با سیستم عامل های جدید سازگاری دارند و نمی توانند خود را با یک ویندوز قدیمی تطبیق دهند.

پس نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی مهم است تا بتوانیم به همه این موارد دست پیدا کنیم. در هر صورت زمانی فرا می رسد که ویندوز دستگاه شما بسیار کند عمل می کند و نیازمند تعویض و نصب یک ورژن جدید است.

اقدامات پایه ای برای نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی

برای نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی قدرت سخت افزاری دستگاه را بررسی کنید. شما به مشخصات سخت افزاری نظیر میزان حجم حافظۀ سخت، Ram، سرعت پردازش CPU، سرعت و حافظۀ کارت گرافیک نیاز دارید. سپس باید بررسی کنید که دستگاه شما چه احتیاجات سخت افزاری دارد و با کدام نسخه ویندوز هماهنگ‌تر است. هرگز به حداقل‌های سخت افزاری اکتفا نکنید.

به این موضوع نیز فکر کنید که بعد از نصب ویندوز قرار است از چه نوع نرم افزارهایی استفاده کنید. قبل از نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی باید بدانید که هر نسخه از ویندوز قابلیت های جدید دارد که توانایی های دستگاه را بالا می برد. لذا تعویض ویندوز لپ تاپ اچ پی پس از مدت طولانی استفاده از دستگاه و به خصوص با کند شدن دستگاه بسیار لازم و ضروری است. همیشه لازم است کارهای تکمیلی دیگری نیز روی دستگاه انجام دهید تا بتوانید به راحتی از ویندوز جدید استفاده نمایید.

آموزش نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی

برای نصب ویندوز لپ تاپ اچ پی DVD ویندوز را درون درایو قرار دهید و دستگاه را ری استارت کنید. در مرحله‌ای از بالا آمدن لپ تاپ باید روی یکی از کلیدهای صفحه کلید ضربه بزنید تا دستگاه از روی DVD ویندوز بوت شود و بالا بیاید. اکنون باید مراحل نصب را شروع کنید. در اولین قدم باید یکی از درایوهای Hard یا حافظۀ سخت را به کلی پاک (فرمت) کنید.

این درایو می‌تواند همان درایوی باشد که در حال حاضر ویندوز قدیمی روی آن نصب شده است. با این کار ویندوز قبلی پاک شده و با ویندوز جدید تعویض می‌شود. منظور از ویندوز جدید، ویندوزی است که تازه قرار است نصب شود. نه لزوما به معنای ویندوز نسخه جدید. چون گاهی ممکن است کاربر بخواهد روی ویندوز ۸ فعلی خود، یک ویندوز ۸ نو نصب کند. پس از اتمام مراحل نصب، تنطیمات دیگری را باید در دستگاه انجام دهید.

تعمیرات اچ پی

مرکز تعمیرات اچ پی در خدمت کاربران عزیز است تا تمام سرویس های لازم در حوزه های مختلف و مربوط به کمپانی ال جی را ارائه دهد. در این مرکز تعمیراتی امکانات و تسهیلات بسیار متنوع و کاربردی فراهم است که نیاز همه کاربران را در هر سطحی برآورده می سازد. واحد تخصصی تعمیرات اچ پی به کمک مرکز سخت افزار ایران راه اندازی شده است و کاملا قانونی و مجاز فعالیت دارد.

این واحد تعمیراتی در بخش های مستقل و جدا، انواع محصولات نمایندگی مجاز اچ پی را مورد بررسی و ارزیابی قرار می دهد و با استفاده از ابزار و تجهیزات مدرن و پیشرفته، عملیات تعمیر را پیاده می سازد. تمامی سرویس ها و خدمات این مرکز معتبر همراه با ارائه ضمانت نامه های رسمی و کتبی است. برای دریافت اطلاعات بیشتر تماس بگیرید.

مطالب مرتبط

فهرست
خدمات پذیرش و تحویل دستگاه در محلثبت سفارش تعمیر
+