اشتراک گذاری

علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر چیست؟

آیا تا به حال شده است که با مشکل کشیده نشدن کاغذ در پرینتر مواجه شوید؟ در این حالت یا کاغذ به درون پرینتر کشیده نمی‌شود یا در همان ابتدای کار گیر می‌کند و دردسرهای زیادی را به بار می‌آورد. گاهی اوقات ممکن است قرار نگرفتن صحیح کاغذ در مخزن کاغذ پرینتر، استفاده از کاغذ مچاله شده و استفاده از کاغذ منگنه‌دار در پرینتر موجب کشیده نشدن کاغذ به داخل این دستگاه ‌شود.

اما گاهی اوقات هم داستان خیلی جدی‌تر و تلخ‌تر است به گونه‌ای که خراب شدن کاغذکش پرینتر علت نکشیدن کاغذ توسط چاپگر است. اگر دوست دارید با دلیل اصلی کشیده نشدن کاغذ در پرینتر و یک مرکز معتبر جهت عیب‌یابی و تعمیر پرینتر آشنا شوید ادامه این مطلب را دنبال کنید.

نکشیدن کاغذ توسط پرینتر

بررسی علت نکشیدن کاغذ توسط پرینتر

یکی از ساده‌ترین اما رایج‌ترین دلایلی که پرینتر نمی‌تواند کاغذ را به درون خود بکشد قرار دادن اشتباه کاغذ درون مخزن ورودی پرینتر یا همان مخزن کاغذ پرینتر است. منظور از قرار دادن اشتباه کاغذ، کج قرار دادن کاغذ درون مخزن ورودی این دستگاه است که همین مسئله موجب می‌شود که پرینتر نتواند کاغذ را به داخل خود بکشد. بنابراین اگر شما هم با چنین مشکلی در پرینتر خود مواجه شده‌اید بهتر است ابتدا از قرار گرفتن صحیح کاغذ در مخزن ورودی پرینتر مطمئن شوید.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل چاپ کمرنگ پرینتر چیست؟

1. استفاده از کاغذ مچاله شده یا پاره شده در پرینتر

بهتر است از کاغذ کاملاً  نو و تازه استفاده کنید چرا که دیگر علت نکشیدن کاغذ توسط پرینتر، استفاده از کاغذ مچاله شده یا پاره شده است که قبلاً از آن در پرینتر یا جای دیگری استفاده کرده‌اید و تصمیم دارید مجدداً از آن استفاده کنید. پرینتر تنها کاغذ نو و کاغذی که از ضخامت مناسبی برخوردار باشد را به خوبی به داخل خود کشیده و پروسه چاپ را بر روی آن انجام می‌دهد.

بنابراین ابتدا بهتر است مطمئن شوید از کاغذی کاملاً نو در پرینتر استفاده کرده‌اید و از همه مهم‌تر ضخامت کاغذ مناسب استفاده در پرینتر است. چرا که ضخامت کاغذ در هر پرینتری متفاوت است. با مراجعه به دفترچه راهنمای پرینتر خود می‌توانید بفهمید که ضخامت کاغذ مناسب برای استفاده در پرینتر شما چقدر است.

2. استفاده از کاغذ منگنه‌دار در پرینتر

استفاده از کاغذ منگنه‌دار نیز نه تنها موجب می‌شود که پرینتر نتواند کاغذ را به درون خود بکشد بلکه موجب می‌شود که کاغذ درون این دستگاه گیر کند و شما را به دردسر بیاندازد. بنابراین بهتر است که از کاغذ کاملاً نو که هیچ منگنه و مانعی بر روی آن وجود نداشته باشد برای پرینت گرفتن استفاده کنید تا از گیر کردن کاغذ درون پرینتر جلوگیری کنید.

این مقاله را از دست ندهید: دلیل روشن نشدن پرینتر چست؟

3. خراب شدن کاغذکش یا پیکاپ پرینتر

جدا از تمامی دلایل ساده و پیش پا افتاده‌ای که تاکنون به آن‌ها اشاره کردیم خراب شدن پیکاپ یا همان کاغذکش پرینتر نیز علت نکشیدن کاغذ توسط پرینتر است. پیکاپ یا کاغذکش پرینتر همانطور که از نام آن پیداست وظیفه کشیدن کاغذ به داخل دستگاه پرینتر را برعهده دارد. در واقع این قطعه از سه بخش تشکیل شده است که بخش اول آن بخش ورودی، بخش دوم آن بخش میانی و بخش سوم آن بخش خروجی است.

وظیفه بخش ورودی کاغذکش کشیدن کاغذ به داخل پرینتر است و وظیفه بخش میانی این قطعه رد و بدل کردن کاغذ از بخش ورودی به بخش خروجی پیکاپ است. نقش بخش خروجی پیکاپ نیز خارج کردن کاغذ از این دستگاه است. اگر هیچ یک از دلایلی که به آن‌ها اشاره کردیم دلیل اصلی کشیده نشدن کاغذ به داخل پرینتر شما نبود و این مشکل بارها در پرینتر شما به وجود آمد باید احتمال خرابی کاغذکش آن را در نظر بگیرید و تعمیرات تخصصی پرینتر را به نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی بسپارید.

چگونه باید از مشکل گیر کردن کاغذ درون پرینتر جلوگیری کنیم؟

جدا از اینکه با قرار دادن درست کاغذ در مخزن ورودی پرینتر، استفاده از کاغذ نو و با ضخامت مناسب و همچنین عدم استفاده از کاغذ منگنه‌دار می‌توانیم از گیر کردن کاغذ در پرینتر جلوگیری کنیم اما اگر بخواهیم کمی آینده‌ نگری به خرج دهیم باید به فکر جلوگیری از خرابی قطعات سخت‌افزاری پرینتر مانند کاغذکش باشیم اما چگونه؟ با سرویس دوره‌ای و منظم پرینتر می‌توانیم از خرابی قطعات پرینتر و پرداخت هزینه‌های سنگین برای تعمیر پرینتر جلوگیری کنیم.

خدمات سرویس دوره‌ای پرینتر که توسط تکنسین‌های نمایندگی پرینتر اچ پی به کاربران ارائه داده می‌شود شامل: تمیز کردن قطعات پرینتر و همچنین برطرف کردن اشکالات کوچک آن‌ها می‌باشد تا در آینده با مشکل جدی مواجه نشوند و خرج روی دست کاربر نگذارند. جهت استفاده از این خدمات می‌توانید با نمایندگی رسمی اچ پی تماس بگیرید تا کارشناسان این مرکز در محل مورد نظر حاضر شده و خدمات سرویس پرینتر اچ پی را به بهترین شکل ممکن به شما ارائه دهند.

در صورت گیر کردن کاغذ درون پرینتر چه کار کنیم؟

در صورتی که با مشکل دردسرساز گیر کردن کاغذ در پرینتر مواجه شدید به هیچ وجه از تجهیزات نوک تیز مانند: موچین یا دم باریک برای خارج کردن کاغذ از پرینتر استفاده نکنید. هر کاغذی که ایراد پیدا کرده است یا اینکه دچار تا خوردگی شده است را از سینی ورودی کاغذ بیرون بکشید و از هر دو دست خود برای بیرون کشیدن کاغذ به آرامی استفاده کنید. توجه داشته باشید که هر گونه بی‌دقتی و عجله در خارج کردن کاغذ از دستگاه پرینتر می‌تواند موجب پاره شدن کاغذ و باقی ماندن ذرات آن در پرینتر شود که این کار خسارت زیادی به پرینتر شما وارد می‌کند و ممکن است شما را مجبور به تعویض کامل قطعه کاغذکش کند.

اگر با پرینتر خود به مشکل خوردید از خدمات تعمیر پرینتر اچ پی در محل استفاده کنید

اگر با پرینتر خود به مشکل خوردید لازم نیست نگران پیدا کردن مرکزی معتبر برای تعمیر این دستگاه باشید یا اینکه فکر کنید که چطور باید این دستگاه غول آسا را به مرکز تعمیرات ببرید و هزینه تعمیر آن چقدر می‌شود. تنها کافیست که با نمایندگی تعمیرات پرینتر اچ پی تماس بگیرید. تعمیرکاران این مرکز پس از تماس شما به آدرس مورد نظرتان اعزام شده و خدمات عیب‌یابی و تعمیر پرینتر اچ پی را در محل به شما ارائه می‌دهند. اینگونه می‌توانید با یک تیر چند نشان بزنید، هم با خیال راحت تعمیرات پرینتر خود را به یک مرکز معتبر می‌سپارید و هم مجبور نیستید هزینه و زمان زیادی را برای انتقال پرینتر به مرکز تعمیرات به هدر بدهید.

نمایندگی رسمی اچ پی ارائه دهنده خدمات فروش و تعمیر پرینتر اچ پی

خدمات نمایندگی رسمی اچ پی تنها به تعمیرات پرینتر اچ پی محدود نمی‌شود چرا که این مرکز خدمات فروش انواع مدل‌های پرینتر اچ پی از مدل‌های جوهرافشان گرفته تا مدل‌های لیزری حرفه‌ای و پیشرفته را به کاربران ارائه می‌دهد. علاوه‌بر این دارای کارشناسان متخصصی است که همراه با ارائه خدمات فروش انواع پرینترهای اچ پی به مشاوره و راهنمایی هر یک از مشتریان نیز می‌پردازند تا بتوانند متناسب با نیاز و بودجه‌ای که دارند بهترین مدل پرینتر اچ پی را خریداری کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این فیلد را پر کنید
این فیلد را پر کنید
لطفاً یک نشانی ایمیل معتبر بنویسید.
شما برای ادامه باید با شرایط موافقت کنید